Kedves Látogatónk!
Amennyiben nyílászáró csere előtt áll, biztosan felmerültek már Önben az alábbi kérdések:
Kérem, engedje meg, hogy az alábbiakban segítséget nyújtsunk a fenti kérdések megválaszolásához.
A műanyag ablakok esetén használatos profilok gyakorlatilag azok a fémszerkezetű, műanyaggal bevont elemeket jelentik, amiből az ablak kerete, szerkezete elkészül. A profil adja meg az ablak vastagságát, a légkamrák számát. A légkamra pedig a légzáró rétegek számát jelenti a profilban. Arra vonatkozik, hogy az ablak szerkezetben hány zárt légréteg található az ablak belső és külső fele között.
Az 5 légkamra alatti profilokkal óvatosan kell bánni, ugyanis itt nagy különbség adódhat az ablakkeret és az üveg hőszigetelése között. Tehát hiába választunk jó hőszigetelésű üveget, a hő az ablakkereten fogtávozni.
Azonban a légkamrák száma önmagában nem minden. Nem csak az határozza meg egy ablak minőségét hogy "5 ,6 kamrás" vagy "7 kamrás".
Miért is jó, ha szélesebb az ablak? Ez nem csak a hőszigetelés miatt fontos. A stabilabb ablakszerkezet fokozza a biztonságot. Továbbá a szélesebb ablak egyik legfőbb jelentősége a hangszigetelés. Minél nagyobb tömegű ugyanis az ablak, annál jobb a hangszigetelése.
Az egyik leggyakrabban hallott paraméter a nyílászárók kapcsán az U érték, ami gyakorlatilag a hőszigetelés számmal pontosan megadható mértéke / régebben K érték /. Pontosabban a hő átbocsátást jelzi ez az érték, tehát minél kisebb ez a szám, annál jobb a szigetelés.
Az U értéknél azonban több dologra is figyelni kell. A különböző gyártók adataiban ugyanis az érték nem mindig ugyanarra vonatkozik. Az ablakszerkezetnek van egy U értéke és az üvegnek is van egy U értéke.
A két értékből számítható a teljes ablak U értéke. A gyártók gyakran csak az üveg U értékét adják meg, mert az jobb szigetelést mutat. Figyelni kell tehát rá, hogy melyik érték van megadva.
Kivitelezések
A nyílászárók elhelyezésüket tekintve 4 csoportra bonthatóak
Új építésű épületben történő elhelyezés:
A nyílászárók rögzítése tokon keresztül, rögzítő csavarokkal történik. A falazási munkák alatt szabadon hagyott felületekbe a - megfelelő hőszigetelés és statika érdekében - a hézagtömítéseket speciálisan erre a célra kialakított (téli, nyári) PUR habokkal végezzük.
Csere panelházban vagy "Tessauer" tokok esetén:
A bontást munkatársaink a meglévő falakra maximálisan odafigyelve speciális "bontó fűrész" segítségével végzik. Az ilyen típusú szereléseknél külső - belső könyöklő cseréje szükséges, semmilyen utólagos, festő illetve kőműves munkát nem igényel! Továbbá a külső - belső takarás minden esetben /kivétel ügyfél kérésére/ benne van a bontás/beépítés árában.
"Geréb" tokos (dupla szárnyú) ablakok cseréje:
A bontást munkatársaink a meglévő falakra maximálisan odafigyelve speciális "bontó fűrész" segítségével végzik. Azonban az ilyen típusú szereléseknél a régi tokszerkezetből adódóan szükség van kőműves javításra, illetve a külső - belső könyöklő cseréjére. A munkát ilyenkor festésre előkészítve adjuk át!
Tokba építés "Geréb" tokos (dupla szárnyú) ablakokra:
Az ilyen jellegű elhelyezést csak abban az esetben ajánljuk, ha a meglévő tok felületkezelése 5 - 6 évenként megtörtént, mivel az új nyílászáró beszerelése a régi tok meghagyásával történik. Ebben az esetben a külső és a belső hézagtakarás beletartozik a végösszegbe. A teljes belső toktakarás PVC, vagy gipszkarton alapanyagokból valósítható meg, amelyre kérje cégünk külön ajánlatát.
Amennyiben további kérdése merülne fel akár a nyílászárók műszaki tartalmával, akár a kivitelezéssel kapcsolatban, kérjük, hogy forduljon bizalommal kollégáinkhoz